Kłódki

Kłódki są niezwykle solidnym urządzeniem zabezpieczającym naszą własność. Doskonale chronią  drzwi pomieszczeń gospodarczych, na przykład piwnic, do których nie powinny dostać się osoby do tego niepowołane. Rynek oferuje szeroki wybór kłódek, które różnią się od siebie konstrukcją, czy też  materiałem z jakiego są wykonane. 

Różnorodność konstrukcji kłódek

Kłódki pałąkowe i trzpieniowe – to dwa rodzaje urządzeń, różniące się pod względem ich konstrukcji. Pierwsze z nich najczęściej stosowane są przy nietypowych zamknięciach, szczególnie tam, gdzie elementy, które kłódki będą spinać są od siebie oddalone. Kłódki tego typu dobrze sprawdzają się przy zabezpieczaniu bram, drzwi piwnic i furtek. Mogą występować jako kłódki z chronionym pałąkiem (solidniejsze) i wydłużonym pałąkiem (odpowiednie do oddalonych elementów). Kłódki trzpieniowe natomiast są bardziej wytrzymałe od pałąkowych, posiadają solidne zaczepy trzpienia z boków i z powodzeniem mogą być stosowane przy bramach, furtkach i piwnicach, dla pełnego zabezpieczenia naszego mienia.

Ogromny wybór kłódek

Kłódki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Wśród dostępnych na rynku znajdują się kłódki żeliwne, niezwykle odporne na uszkodzenia i mosiężne – odporne na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Ponadto kłódki atestowane, posiadające stosowne certyfikaty świadczące o ich niezawodności oraz pozbawione klasy antywłamaniowej. Współczesny rynek oferuje także kłódki szyfrowe, wykorzystujące unikalne kombinacje cyfrowe, trudne do rozpracowania przez osoby niepowołane.