Okucia

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom, bezpieczne drzwi, wreszcie bezpieczne, antywłamaniowe okucia. Aby móc poczuć się komfortowo w swoim domostwie, nie myśląc obsesyjnie o zbliżającym się nieszczęściu, należy zrobić wszystko co możliwe, by posiadane zabezpieczenia drzwi były najlepsze z możliwych. Dobrze, aby posiadały antywłamaniowe funkcje. Takimi elementami, które zabezpieczają nasze domostwo są okucia, powszechnie zwane szyldami czy rozetami. Dobre jakościowo, sprawdzone pod względem funkcji antywłamaniowych wkładki wmontowane w drzwi, jak również doskonała, mocna obudowa wkładki, są podstawową przesłanką bezpiecznego domu.

Szyldy antywłamaniowe – zabezpieczają dom przed włamaniem

Podstawowym zadaniem rozet antywłamaniowych jest ochrona wkładki, czyli najważniejszej części zamka. Praktyka pokazuje, że w momencie pokonania wkładki, złodziej w łatwy sposób otwiera zamek. Dlatego specjaliści rekomendują ochronę wszystkich, nawet najmocniejszych wkładek, najlepiej wzmocnionymi, dobrymi jakościowo szyldami antywłamaniowymi. Tarczki najczęściej wykonane są z bardzo twardej stali, co uniemożliwia intruzowi rozwiercenie wkładki. Stosowana w celach zabezpieczenia wkładki rozeta powoduje, iż niemożliwe staje się pokonanie wmontowanego zamka innym narzędziem niż klucz, co daje właścicielowi takiego zabezpieczenia poczucie bezpieczeństwa.

Rozety antywłamaniowe – dobre rozwiązanie w walce o bezpieczeństwo

Rozety antywłamaniowe, szczególnie te z dodatkowym wzmocnieniem ze stali, zabezpieczają wkładkę przed wyrwaniem oraz złamaniem przez intruza próbującego dokonać włamania do naszego domu. Często rozety antywłamaniowe zaopatrzone są w tak zwany samoregulujący się, specjalny kołnierz, który dodatkowo osłania zamek. Szyldy antywłamaniowe zabezpieczające wkładki i zamki drzwiowe, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, ale przede wszystkim wyposażone są w specjalne wzmocnienia, które dotyczą także śrub, którymi są skręcane. Wszystko to powoduje, że okucia stanowią niezwykle ważny element podnoszący antywłamaniowe właściwości zamontowanych w drzwiach wkładek.

Zapytaj specjalisty – dobierze i doradzi

Dobór odpowiedniego szyldu nie jest sprawą łatwą, a że chodzi tu o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, powinien zostać skonsultowany ze specjalistą.
Spośród solidnych, atestowanych rozet antywłamaniowych, które najczęściej wykonane są z utwardzonej stali i wyposażone w solidną konstrukcję wzmocnioną grubymi śrubami, fachowiec wybierze model pasujący do drzwi i posiadanej wkładki zamka. Tylko precyzyjny dobór kompatybilnych ze sobą urządzeń może dać gwarancję bezpieczeństwa.