Atestowane wkładki do drzwi

Bądź bezpieczny – pomyśl o nowej wkładce do drzwi

Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem naszego życia. Bezpieczne i solidne drzwi wejściowe bezwzględnie muszą mieć wmontowany porządny, sprawdzony, atestowany zamek. Taki, który nie podda się próbom włamania, a więc trudny do sforsowania przez niepowołane do tego osoby. Dobra wkładka euro profil jest zatem podstawowym, pewnym zabezpieczeniem naszego domostwa.

Dobra wkładka i bezpieczeństwo murowane!

Wkładka patentowa jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń montowanych do drzwi wejściowych w celu zabezpieczenia domu przed niepowołanym wtargnięciem osób trzecich. Podstawowym zadaniem wkładki yalowskiej jest otwieranie oraz ryglowanie drzwi wejściowych. Daje również użytkownikowi gwarancję bezpieczeństwa.
Współczesny rynek oferuje Klientom wiele rodzajów wkładek. Dobierając wkładki do drzwi, najlepiej jest poradzić się wykwalifikowanego fachowca, który precyzyjnie dobierze jeden z wielu dostępnych modeli wkładek i dopasuje go do posiadanego przez użytkownika modelu drzwi wejściowych.

Zasady doboru wkładek patentowych

Wkładki są najlepszym i powszechnie używanym zabezpieczeniem drzwi. Powszechnie stosowana zasada jest taka, iż wkładka patentowa powinna być dobrana do wymiarów posiadanych drzwi, w których urządzenie ma zostać zamontowane. Montowana wkładka yalowska nie może wystawać z drzwi więcej niż na 2-3 mm poza ich szyld. Ważne jest, aby mieć pewność, iż wkładka jest precyzyjnie dobrana do danego rodzaju drzwi. Należy zatem przed wyborem wkładki euro-profil podać jak najbardziej dokładne wymiary: pierwszy dotyczy odległości osi śruby wkładki od powierzchni szyldu zewnętrznego. I drugi, dotyczący odległości śruby wkładki od powierzchni szyldu wewnętrznego. Dane te podajemy w  milimetrach. W związku z tym, że wymiary są niezwykle istotne przy doborze odpowiedniej wkładki, najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą, który zmierzy, doradzi i dobierze najlepszy dla naszego modelu drzwi rodzaj urządzenia.

Wkładki patentowe – dobrym zabezpieczeniem drzwi

Wkładki euro-profil są doskonałym zabezpieczeniem drzwi i posiadają liczne atuty. Wybierając jeden z modeli, koniecznie należy zwrócić uwagę na posiadane przez niego dodatkowe funkcjonalności, na przykład na to, czy posiada zabezpieczenia blokujące, co powoduje, iż drzwi i domostwo są podwójnie zabezpieczone przed włamaniem. Wkładka yalowska może także być uzbrojona w  stalowe trzpienie, chroniąc dzięki nim zamek przed rozwierceniem, lub posiadać dodatkowe zabezpieczenia chroniące zamek przed tak zwanym otwieraniem manipulacyjnym. Wkładki patentowe posiadają także kartę bezpieczeństwa, a wybierając jedną z wielu wkładek dostępnych na rynku, powinniśmy kierować się posiadanym przez nie atestem ITB (Instytutu Techniki Budowlanej) oraz odpornością ogniową wg EN 1303. Także okres gwarancji wkładki patentowej jest ważnym czynnikiem decydującym o jej wyborze przy  zakupie. Zasada jest taka, iż wybieramy tę, z najdłuższym okresem gwarancyjnym.