Elektroniczne zamki zbliżeniowe

Elektroniczne zamki zbliżeniowe

Jednym z rodzajów zamków elektronicznych, popularnym w hotelarstwie oraz innych obiektach o podwyższonym poziomie zabezpieczeń są elektroniczne zamki zbliżeniowe. Ich zaletą jest niezwykła łatwość użytkowania połączona z wysokim stopniem zabezpieczenia przed niepowołanym wtargnięciem.
Przez Klientów zamki te zazwyczaj nazywane są zamkami na kartę. Doskonale sprawdzają się jako zamki hotelowe

Jak działa elektroniczny zamek zbliżeniowy?

Ten rodzaj zamków jest niezwykle prosty w użytkowaniu. Umożliwia kontrolę korzystania z przejścia jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Ich metoda działania oparta jest na wykorzystaniu czytnika i nośnika. Elektroniczny zamek zbliżeniowy wyposażony jest w czytnik, do którego przybliżamy nośnik ( np. kartę) w celu otwarcia drzwi.
Zamki na karty wymagają wykorzystania nośników, które mogą przybierać bardzo zróżnicowaną formę uzależnioną od preferencji Klienta. Klucz elektroniczny  najczęściej występuje w postaci plastikowej karty lub breloka, tzw. pestki, pastylki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest nośnik w formie niewielkiej naklejki samoprzylepnych o średnicy ok. 2 cm i grubości ok. 0,5 mm, którą można dokleić do różnych przedmiotów np. do innej karty, telefonu, identyfikatora czy portfela.
Najbardziej wymagający Klienci mogą wykorzystać w roli klucza elektronicznego telefony z odpowiednim oprogramowaniem lub nośniki wykonane w formie zegarka.
Co ciekawe, elektroniczne zamki zbliżeniowe występują także jako zamki meblowe, służąc ochronie ważnych dokumentów. Doskonałym przykładem są tutaj bezprzewodowe zamki meblowe na kartę firmy SALTO.
Zamki na karty to coraz popularniejsza branża. W ofercie naszej firmy znajdują się najbardziej wiarygodne i sprawdzone produkty marek SALTO, ROGER i LOCK DATA.
Jesteś zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem mienia lub uzyskaniem informacji o naszej ofercie? Zadzwoń do nas: 600-705-709 - udzielimy  odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!