Zamki wpuszczane wielopunktowe

Nie ulega wątpliwości, że poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle ważnym elementem życia i dotyczy zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. Dobrze dobrany zamek powinien chronić mienie i w pracy, i w domu. Sprawdzony mechanizm to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca, szczególnie, jeśli nasz majątek stanie się przedmiotem włamania, a dobrze dobrana kaseta centralna skutecznie nas ochroni przed kradzieżą.

Zamki wielopunktowe – doskonałe uzupełnienie drzwi antywłamaniowych

Każde drzwi, także te antywłamaniowe, nie dają żadnego zabezpieczenia, jeśli nie są wyposażone w odpowiedni zamek. Drzwi antywłamaniowe wymagają przede wszystkim zastosowania jednego z rodzajów wielopunktowych zamków – tak zwanych zamków rozporowych. To one powodują, że drzwi antywłamaniowe stają się zaporą bardzo trudną do sforsowania.
Nasza firma na co dzień obcuje z różnego rodzaju zamkami rozporowymi. Często montujemy je do drzwi antywłamaniowych, przeprowadzamy naprawy czy realizujemy usługi serwisowe. Z naszego doświadczenia, z czystym sumieniem, dla dobra i bezpieczeństwa naszych Klientów polecamy przede wszystkim kasety centralne  sygnowane markami Dierre, Cipierre, Gerda ZW3000, ZW6000, La Porte/OK.-Bud, Witex, Multilock, Mottura, CR, SAB, Securemme, SIAS.

Zamki listwowe – wysoki stopień zabezpieczenia

Nie tylko drzwi antywłamaniowe gwarantują bezpieczeństwo. Wprawdzie bardzo trudno je sforsować, ale mają także inne, negatywne strony, o których warto powiedzieć. Otóż drzwi antywłamaniowe budowane są w oparciu o elementy metalowe (czasem całe skrzydło drzwiowe jest wykonane z metalowej płyty). Powyższa cecha powoduje, że są one mało oszczędne pod względem cieplnym.
Jeśli chcą Państwo postawić na równowagę pomiędzy bezpieczeństwem a oszczędnością termiczną, polecamy wykorzystanie innego rodzaju drzwi. Warto je wtedy wyposażyć w zamek wielopunktowy listwowy. On także charakteryzuje się niezwykłą skutecznością w zakresie odpierania niepożądanych prób wejścia. Nasza firma szczególnie poleca zamki listwowe marek: Gu, Wink Haus, Fuhr, Iseo, Kfv, Wilka czy Metalplast.